Gospodarstwo ekologiczne - z certyfikatem
Samotne siedlisko nad jeziorem Sasek Wielki w jego najbardziej malowniczej i nie naruszonej części. Nad przewężeniem miedzy jego dwoma częsciami. Jezioro Sasek Wielki jest strefą ciszy i ostoją ptactwa wodnego. Siedlisko znajduje się 3 km od szosy, w odległości 1km do najbliższego,  nie widocznego za pagórkami, sąsiada . Jedyny dojazd własnie przez siedlisko tego sąsiada.
Bogactwo wszelkiej fauny i flory. Bobry tuż przy pomoście.
Kurhan tatarski; historycznie w starych annałach kościelnych zanotowany, archeologicznie nie odkryty -  w bezpośrednim sąsiedztwie. Wspaniała baza wypadowa do zwiedzania całych Mazur. Centralne położenie do zwiedzenia: zamku krzyżackiego w Nidzicy, w Rynie i Olsztynie, skansenu w Olsztynku, sanktuarium Swiętej Lipki, twierdzy Boyen, czy byłej kwatery Hitlera "Wilczy szaniec". Przejażdżki statkiem po historycznym kanale Ostróda-Elbląg lub po Wielkich Jeziorach Mazurskich.
Wszystkie atrakcje w bliższej i dalszej okolicy można przejżeć pod linkiem  W okolicy

 
Raj dla wędkarzy, myśliwych, grzybiarzy i samotników nie lubiących  turystyki masowej
Dom gospodarski w pełni wyposażony; co.,sat-tv, internet, otwarty kominek, sauna, piec kuchenny i do pieczenia pizzy na drewno.Wynajem pokoi i apartamentu z oddzielnym wejściem. Dla miłośników muzyki, lub chcących  poćwiczyć wczasie pobytu, do wynajęcia pokój z pianinem.
Dodatkowo do wynajmu domek letniskowy (sypialnia, łazienka, salon z aneksem kuchennym, taras wkoło z pomostem - ca.35m² pow. mieszkalnej). Domek znajduje się na wyspie na stawie - tuż koło domu. Staw zarybiony - wszelkiego rodzaju rybą.
 Własny pomost na jeziorze (ca.300 metrów własnej linii  brzegowej - przeważnie trudno dostępnego, naturalnego uroczyska), a z pomostu nie widać innych pomostów).
Paleniska ognisk i grill na podwórzu.
Zwierzęta w gospodarstwie to: koniki huculskie, świnki wietnamskie, króliki, owce, krowy Catly Highland, wszelkiego rodzaju i ubarwienia ptactwo domowe (indyki, perliczki, kaczki, gęsi, kury), psy i koty. Wszystkiego jedynie po parę sztuk, a nie wielkie hodowle-fermy.  
Możliwość ustawienia dodatkowo, względnie tylko: namiotów i przyczepek campingowych. Przyczepki campingowe można również zostawić pod opiekę na przezimowanie lub do następnego przyjazdu. Powierzchnia siedliska z przyległym wkoło pastwiskiem ca.5ha.

Czego Państwo u nas nie znajdą to:
-wyasfaltowanego dojazdu -droga polna, nie utwardzona i nierówna, co to albo chlapie błotem lub się  kurzy,
-wyłożonego "polbrukiem" podwórka - tylko trawa, piasek lub bruk z kamienia polnego i nie sposób chodzić  w szpilkach,
-piaszczystej plaży - kąpiel w stawie lub w jeziorze, z pomostu, z brzegu,  lub z łodzi, a do piszczystej plaży trzeba dojechać lub dopłynąć łodzią,
-tarasów i balkonów jak w sanatorium - ale opalać się, lub pić kawę można w każdym miejscu podwórka, a nad jeziorem mamy zwyżkę z pieknym widokiem na cały przesmyk.
 
Ale też nie mamy:
-dachów ze szkodliwym azbestem
-odgłosów pobliskiego ruchu drogowego
-zniszczonych od asfaltu kopyt u koni i niebezpiecznych dla dzieci i zwierząt szybko pędzących samochodów.

 
Dla towarzystwa, które odda na czas pobytu do depozytu: kluczyki, względnie dowód rejestracyjny od samochodu oraz telefony komórkowe - udzielamy 30% rabatu na ceny wynajmu sprzętu komunikacyjnego; takiego jak rowery, konie pod siodłem, w bryczce,  czy z saniami - zimą .
Korzystanie z łodzi, kajaków i rowerów wodnch dla naszych Gości jest bezpłatne.

 

monitoring pozycji